Regionalne szlaki turystyczne Pogórza

Odwiedzając teren polskiego Pogórza, naprawdę mamy szereg możliwych zajęć do skorzystania. Do bardzo ciekawych aktywności jakie w tej części kraju są chętnie proponowane zaliczyć należy przekraczanie szlaków turystycznych.
Droga świętego Jakuba
Droga świętego Jakuba uchodzi za najdłuższy europejski szlak, który idealnie nadaje się zarówno do wędrówek turystycznych, ale też wielokrotnie jest wybierany jako miejsce organizacji rozmaitych koncentrator tlenowy pielgrzymek. Musimy wspomnieć o sporej dystansem drodze, z jaką tenże szlak się wiąże. Prowadzi on bowiem od Tuchowa przez Tarnów, dalej do Brzeska, Wieliczki i tak przekracza granicę naszego państwa, zmierzając do Niemiec, Francji oraz Hiszpanii. Jest to świetny punkt dla pielgrzymów, którzy chcą iść niewielkimi grupkami w celu odnowy duchowej, wyciszenia, odbycia pokuty. To Opakowania tekturowe doskonała trasa do przemyśleń, rozważań, do modlitw.

Tradycyjny polski szlak
Na obszarze województwa małopolskiego pojawiają się pielgrzymki prowadzone właśnie polską częścią szlaku świętego Jakuba. Mowa tu między innymi o rejonie Tarnowa i Tuchowa. Klasyczny pątniczy szlak prowadzący z Tarnowa do Tuchowa wiedzie przez Łękawkę oraz Karwodrzę. Przemieszczający się tą drogą mają po drodze informacyjne znaki, stanowiące kierunkowskazy oznaczone żółtą muszlą świętego Jakuba. Taki przebieg dróg owego szlaku jest podstawowy – na północ oraz w kierunku zachodnim. Z kolei sam odcinek od Tarnowa do Tuchowa wyznaczany jest przez białe strzałki. Szlak na tym odcinku rozpoczyna się od placu Katedry Tarnowskiej, a następnie prowadzi przez Rynek, Wielkie Schodu i aż do Starego Cmentarza.