Zabytki Bistuszowej

Na terenie okolic Ryglic znajduje się cała masa rozmaitych obiektów zabytkowych, jakie prezentują wartości historyczne oraz są ciekawe z turystycznego punktu widzenia. Poniżej krótka charakterystyka kilku najbardziej okazałych i interesujących.
Zespół dworsko-parkowy w Bistuszowej
W Bistuszowej znajduje się przepiękny zespół dworsko-parkowy, który umiejscowiony jest na krańcach południowych. Do http://www.agbud.com/referencje/ obiektu można dotrzeć, jadąc od drogi Ryglice – Tuchów, zmierzając w stronę wsi Burzyna. Jest to wspaniały budynek, jaki ma walory kulturalno-historyczne. Został zaprojektowany w stylu klasycystycznym. Z zapisków historycznych wynika, że obiekt ten powstał w połowie siedemnastego wieku. Z kolei w połowie osiemnastego wieku został przekształcony. parapety katowice Wtedy zrobiono z niego obiekt tynkowany, ceglasty oraz z elementami kamienia. Kompleks istnieje na planie prostokąta, jest podpiwniczony i parterowy. Na przodzie znajduje się niewielki ganek, który pokrywa dwuspadowy daszek.

Cmentarz wojenny
Także we wspomnianej powyżej Bistuszowej znajduje się zabytkowy cmentarz, który pochodzi z czasów pierwszej wojny światowej. Jego powierzchnia zajmuje ponad dwieście sześćdziesiąt metrów kwadratowych. Autorem tego miejsca pochówkowego jest Heinrich Scholz, który zaprojektował tenże cmentarz. Znajduje się na jego terenie trzynaście grobów zbiorowych oraz czternaście grobów pojedynczych. W sumie leży na cmentarzu numer 165 prawie dziewięćdziesięciu żołnierzy austro-węgierskich. Cmentarz ten funkcjonuje począwszy od 11916 roku.