Tuchów – trasy rowerowe okolicy

Kiedy decydujesz się na wyjazd w rejon województwa małopolskiego, koniecznie musisz zwrócić uwagę na to, jak wiele do zaproponowania turystom ma teren Pogórza. W miejscu tym znajduje się kilka wartych obejrzenia miejscowości geograficznych, do jakich warto zaliczyć chociażby Tuchów. Co można tam robić?
Idealna dla rowerzystów
Miejscowość jaką jest Tuchów okazuje się doskonałym miejscem dla lubiących rowerowe wycieczki na dalsze dystanse. Jest tam co zwiedzać, smarownica ponieważ obszar ten posiada przepiękne krajobrazy. Musimy wspomnieć także o powstałych w Tuchowie i prowadzących przez tę miejscowość szlakach rowerowych. Są one stosownie oznakowane odpowiednią kolorystyką. Wyszczególnia się między innymi odcień zielony, który odnosi się do trasy o długości liczącej dwadzieścia kilometrów. Trasa zmierza z Tuchowa – obszar Rynku, przez Łowczów, Buchcice, Łowczówek, Zagórze, Mesznę Opacką i wreszcie ponownie Tuchów. Nie jest to bardzo tłumaczenia specjalistyczne francuski skomplikowana trasa, jeżeli chodzi o stopień trudności do pokonania przez rowerzystów. W większości przypadków ciągnie się ona drogami asfaltowymi. Nie ma tam też szczególnie dużego natężenia ruchu. Jest zaś wiele interesujących punktów widokowych, a szczególną wartość historyczną mają licznie rozsiane na całym odcinku cmentarze pochodzące z okresu pierwszej wojny światowej. Na tej trasie występuje aż sześć cmentarzy, w tym cmentarz Legionistów. Jest tam również ośrodek jazdy konnej czy urokliwe kapliczki i jadłodajnia.

Trasa „Klasztorna”
Kolejna trasa rowerowa prowadząca przez Tuchów to natomiast oznakowana kolorem niebieskim trasa „Klasztorna”. Ma ona szesnaście kilometrów. Rowerzyści chcący ją pokonać, startują z Tuchowa Klasztoru ojców Redemptorystów, następnie kierują się w stronę Wołowa, Bistuszowa, Burzyna, Kielanowic oraz powrót do Klasztoru. W przeważającej części drogi są tam gruntowe.

Zobacz stronę autora: producent elementów metalowych