Tuchów na mapie Małopolski

Dlaczego warto odwiedzić Pogórze? Jest to miejsce urokliwe, bardzo wiele mające do zaproponowania z turystycznego punktu widzenia. Posiada ono również sporo ciekawych, ale niestety nierzadko mocno zapomnianych miejscowości, wśród których wyszczególniamy między innymi Tuchów.
7 tysięcy mieszkańców
W Tuchowie, zgodnie z najświeższymi badaniami statystycznymi, zamieszkuje około siedmiu tysięcy osób. Biorąc pod uwagę wiele innych miejscowości ulokowanych w tej części kraju, Tuchów uchodzi za garaż blaszany cena rejon będący w czołówce najstarszych w całym regionie. Musimy wspomnieć, iż jest to siedziba władz lokalnych, a to, co Tuchów wyróżnia w szczególności, to bardzo chętne odwiedziny ze strony turystów – pielgrzymów. Miejscowość ta jest uznawana za punkt słynący z kultu Matki Boskiej Tuchowskiej. Opisywana część Pogórza usytuowana została nad przepiękną rzeką Białą. Warto także wspomnieć, że ten punkt na geograficznej mapie płyty betonowe drogowe Polski wyróżnia się byciem najcieplejszym obszarem. Tuchów jest bowiem oddalony zaledwie szesnaście kilometrów od bieguna ciepła, za jaki uznaje się w Polsce miasto Tarnów. Biorąc pod uwagę zaś rozmieszczenie charakteryzowanej miejscowości na terenie Pogórza Karpackiego, warto wyszczególnić, iż teren ten znajduje się w Ciężkowicko-Rożnowskim fragmencie. Z Tuchowa stosunkowo łatwo jest się dostać do Wieliczki, do której jest zaledwie osiemdziesiąt kilometrów oraz do Krakowa – około stu kilometrów.
Miejsce kultury
Niby niewielka miejscowość, ale jednak w Tuchowie kulturalnie dzieje się regularnie dość sporo. Jest to miejsce organizacji wielorakich imprez kulturalnych oraz rozmaitych przedsięwzięć sportowych. Co warte podkreślenia, mają one także charakter międzynarodowy. Wymieńmy jako przykłady Małopolski Przegląd Zespołów Kolędniczych Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej imienia Stanisława Kurczaba, Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzystwa, czy też Międzynarodowe Spotkanie Miast Bliźniaczych.