Ryglice – co warto wiedzieć o tej miejscowości?

Na terenie Pogórza istnieje kilka ciekawych miejscowości, które warto byłoby obejrzeć, będąc w tej części województwa małopolskiego. Do nich zaliczyć należy między innymi Ryglice.
Gdzie się znajdują?
Ryglice jest to teren prowadzący przez południowo-wschodnie fragmenty powiatu tarnowskiego. W zasadzie cała ta gmina zajmuje obszar usytuowany jakieś dwadzieścia pięć kilometrów od centralnych partii Tarnowa. W tym rejonie znajduje się także potok Szwedka, wokół którego znajduje się parę sołectw. Są to Joniny, Uniszowa oraz Bistuszowa. Potok ten natomiast prowadzi do rzeki Biała. Niedaleko występuje także inny akwen wodny, to jest potok Wolanka, gdzie tuż obok znajduje się wieś o nazwie Lubcza. Na terenie gminy Ryglice rozciągają się też Kowalowa, Zalasowa oraz Wola Lubecka. To one umiejscowione są w centralnych partiach Pogórza Ciężkowickiego. Wynajem kamperów poznań Na południowym krańcu zaś znajduje się Pasmo Brzanka, jest to wzniesienie ulokowane ponad 530 metrów nad poziomem morza. Warto wyszczególnić w charakterystyce Ryglic także takie obszary jak Gilowa Góra- 506 metrów nad poziomem morza oraz Pasia – 527 metrów nad poziomem morza. Pasma te są przykryte bujnymi, rozłożystymi lasami, tworząc przepiękną i imponująca ścianę gór. Tym samym łatwo zarysowują one południową granicę gminy.
Na północy
W kierunku północnym krajobraz ulega obniżeniu. Prowadzi on w rejon niziny Kotliny Sandomierskiej. Malownicze tereny prezentuje dolina Szwedki, ale też wzgórza Zalasowe oraz góra Kokocz. Jest to także wspaniały punkt widokowy ze względu na możliwość podziwiania Pogórza Karpackiego oraz Tatr i Beskidów.

Zobacz stronę autora: porównywarka ubezpieczeń oc i ac